Tahák pro sledování seriálu Billions (Miliardy)

Info 1. sezóna 5. sezóna
01 02 03 04 05 06 07

S05E01: The New Decas

POZOR: stránka může obsahovat spoilery.

7:53 Chuck: "Klik, klik, bum."

Kate Sackerová přijde na svatbu Chuckova otce. Oznámí Chuckovi, že je vše připravené na zastavení farmy na těžbu kryptoměny. Chuck odstartuje akci refrénem nejoblíbenější písničky hardrockové americké skupiny Saliva (Slina). Sackerové se (přes lehký odpor Chucka) podaří dostat na samotnou svatbu.

9:11 "Mě to spíš připadá jako Soul Train."

Chuck Rhoades sedí u stolu na výše zmiňované svatbě se svými kamarády. Jeho otec vyzval k tanci Wendy Rhoades. Kamarádi se snaží tu Chucka uklidnit, tu si z něj udělat legraci. Jeden z nich popisuje situaci na parketu touto hláškou. Co to byl Soul Train? Jednalo se o americkou televizní tanečně hudební show. Soul Train se začal vysílat v roce 1974 a skončil až v roce 2006. Takže z pohledu řečníka velmi nudná záležitost.

9:27 "Figura jak od Rudolpha Valentina."

Komentáře pokračují a jedna pochvala vzpomene na Rudolpha Valentina. Kdo byl Rudolph Valentino? Jednalo se o populárního amerického herce a tanečníka, který se narodil v Itálii. Jeho kariéra u filmu trvala pouze pět let, protože byla ukončena jeho předčasným úmrtím. Přesto zanechal, především v ženských srdcích, velký dojem, jako nejslavnější milovník němé éry. Mezi filmy, kterými se proslavil, patřily: Čtyři jezdci apokalypsy, Šejk, Krev a písek a Šejkův syn, který byl uveden až po jeho smrti.

10:38 Chuck Rhoades: "Za starých časů bychom odtud utekli. Jako McQueen a Ali MacGraco." Wendy: "Spíš jako Beatty a Dunway."

Zajímavá konverzace. Chuck se snaží vztah s Wendy přirovnat k romantickému páru z filmu Útěk (Takeaway) a jeho hlavních představitelům: Steva McQueena a Ali MacGraco. V roce 1972, kdy tento film natočili se i vzali. Wendy Rhoades se kloní k jiné dvojici, která natočila v roce 1967 film Bonnie a Clyde. Zároveň si oba herci získali nepříznivou publicitu svými zmatky při vyhlašování Oscarů za rok 2017, kdy se podařilo vyhlásit špatného vítěze.

26:03 "Vyliž mi Node.js, Bille."

Oběma spojeným týmům Axe Capital, evidentně nekoluje v žilách stejná krev. A možná mluví každá skupina i jiným jazykem. Co je to Node.js? Jedná se o softwarový systém navržený pro psaní internetových aplikací, především webových serverů. Programy pro Node.js jsou psané v JavaScript. Node.js byl webem InfoWorld oceněn jako Nejlepší technologie roku 2012.

26:03 Chuck Rhoades: "Mám ho v Peruánské kravatě."

Chuck se sešel s Taylor Mason u malého bazénku s protiproudem. Taylor přerušila svůj plavecký trénink. Kromě toho, že Chuck zpochybnil smysluplnost takového konání, pochlubil se, že má Bobbyho v Peruánské kravatě. Pokud by to tak skutečně bylo, tak by měl Bobby smůlu, protože Peruánská kravata je velmi účinný chvat používaný v Brazilském Jiu-Jitsu a někdy i v MMA (Smíšená bojová umění).