Tahák pro sledování seriálu Billions (Miliardy)

Info 1. sezóna 5. sezóna
01 02 03 04 05 06 07

S05E03: Beg, Bribe, Bully

POZOR: stránka může obsahovat spoilery.

4:38 Nico Tanner

Těšil jsem se, že se jedná o skutečného umělce a že se podívám na jeho obrazy na netu. Situace je jiná. Jedná se o smyšlenou postavu. Nica Tannera hraje Frank Grillo televizní i filmový herec a částečně i producent.

6:39 Asistent Mika Prince:"Tentokrát jsem měl kliku, v Zumě jsem posnídal s jeho prodejcem."

Mike Prince vyfoukl před nosem Bobbymu Axelrodovi obrazy Nica Tannera. V okamžiku, kdy se to dozvědí, dojde k rozhovoru mezi Mikem a Bobbym a (o úroveň níže) mezi Mikem "Wagsem" Wagnerem a asistentem Mike. Asisten vysvětluje, jak k obchodu došlo. Můžeme a nemusíme mu to věřit. Nicméně restaurace ZUMA v New Yorku existuje. Je to japonská restaurace na Madison Avenue.

7:54 Kate Sacker: "Co se stane, když mi dáš nějakou práci?" Chuck Rhoades: "Jako Hector Elizondo v Klukovi z El Flaminga: Musíš vědět, kam říznout."

Kate se přijde pochlubit s dalším svým úspěchem. 5 milionů z občanských sporů pro úřad, ale jak je to s Hectorem? Herec Hector Elizondo ve filmu Flamingo Kid, který měl v české distribuci název Kluk z El Flaminga, hrál otce hlavního hrdiny.

9:22 Bobby Axelrod: "Takže, jak můžu získat banku?" Tod Krakow: "Už jsem ti řekl, že nemůžeš. FDIC ti to nikdy neschválí."

Bobby chce založit banku. Dohodl se s Todem Krakowem a Tvrdým Bobem (hraje Chelcie Ross), že mu zjistí možnosti. Přišli za ním, že federální banku není možné založit. Podle nich žádost o po volení nemůže projít přes FDIC. FDIC = Federal Deposit Insurance Corporation. Tato federální instituce zajišťuje pojištění vkladů, bankám, které jsou jejími členy. Aktuální pojištění vkladů je 250.000 USD na vkladatele a banku. Jen pro zajímavost v České republice jsou vklady také pojištěny. Výše pojištění 100.000 EUR na vkladatele a banku. Pojištění zajišťuje Garanční systém finančního trhu prostřednictvím Fondu pojištění vkladů.

10:48 Taylor Mason: "Tohle je ZPJ, zpracování přirozeného jazyka. Analýza podtextu díky umělé inteligenci."

Tradeři sledují projev představitele Lawreceburské university. Taylor vysvětluje jak přišly na to, že nevěří tomu co říká. Rozšířili ZPJ (NLP - Natural Language Processing) pomocí umělé inteligence a zjišťovali rozdíly v intonaci ve chvílích, kdy mluvil řečník klidně a kdy byl ve stresu. Škola je klientem Mason Capital. Zpracování přirozeného jazyka má mnohem širší využití a popisovaná situace je malou, speciální možností jak ho využít. Do této kolonky patří i digitálně psaný záznam mluvené řeči, generování přirozeného jazyka a třeba syntéza řeči.

22:03 Hall: "V podstatě dělá dobrou věc." Bobby Axelrod:"Jako podělanej Robin z Locksley?"

Hall dostal za úkol najít něco na ředitele Gordonovi školy. Zjistil sice nesrovnalosti v účetnictví, ale zjistil, že peníze jdou bohulibím směrem. Bobby ho ironicky přirovnal k Robinovi z Locksley. Pokud tušíte, kdo by to mohl být, tak tušíte správně. Je to opravdu legendární Robin Hood. Šlechti Robert z Locksley žil v za vlády Richarda Lvího srdce ve 12. století. Se svou družinou bohatým bral a chudým dával. Operoval především v Cherwoodském lese nedaleko Nottinghamu.