Tahák pro sledování seriálu Billions (Miliardy)

Info 1. sezóna 5. sezóna
01 02 03 04 05 06 07

S05E04: Opportunity Zone

POZOR: stránka může obsahovat spoilery.

1:11 Yonkers, NY

Yonkers, v seriálu prezentovaná jako rodná čtvrť Bobba Axelroda, není čtvrtí města New York, ale jedná se o samostatné město. Sousedí s newyourskou čtvrtí Bronx. V polovině 20. století došlo v tomto městě k zavření velkého množství továren. Nyní se jedná o velmi klidnou zónu pro bydlení relativně blízko Manhattanu. To může být důvod, proč se o ni všichni zajímají.

5:01 Mike Princ:"Hned jak se tu vypořádám s filmem "Human Highlight"."

"Human Highlight Film" je přezdívka Dominica Wilkinse, který, v této scéně, hraje s Mikem Princem sám osobně basket. Děvětkrát se stal členem All Stars týmu. A byl jedním z nejlepších střelců. Kolik mu musel asi Mike Princ za takový sparing zaplatit?

16:15 Wendy Rhoades: "Jsme si jistí, že nám tu někdo netrpí podvodným syndromem?"

Wendy Rhoades si domluvila schůzku s Nico Tannerem. Bobby potřebuje aby začal malovat. Při neformálním motivačním rozhovoru narazí na termín Podvodný syndrom. Syndromem podvodníka trpí překvapivě velké množství lidí. Jde o malou sebedůvěru a přesvědčení, že vše, čeho ve svém životě dosáhli byla jen náhoda a že budou odhaleni a přistižení při tomto podvodu. Je to faktor, který brání lidem v postupu ve své kariéře. Nejdůležitější je si tento problém uvědomit. Až potom se pomalu dá tento syndrom odbourávat. Nejlepší je vyhledat odborníka. A tím Wendy rozhodně je :).

19:43 : "Vejce Benedikt"

Vejce Benedikt (anglicky Eggs Benedict) se nejčastěji podává ke snídani nebo ke svačině. Jde o opečené pečivo s plátkem šunky, na které se položí ztracené vejce. Vše se přelije holandskou omáčkou a okoření mletým pepřem. No a proč se mu říká Benedikt? Variant je více: podle makléře Lemuela Benedict, který s ním léčil ranní kocovinu, podle milionáře LeGranda Benedicta, nebo komodora Elias Cornelius Benedict. Ať už si vyberete kohokoliv z jmenovaných nebo benediktýnské mnichy, přeji dobrou chuť :).

10:48 Trader: "On není ani kurevník, ani máslo. Na škole jsme mu říkali Doughboy."

Tradeři si dělají legraci z Mafeeho. Nakonec dojdou k názoru že je jako Doughboy Pillsbury. Kdo to byl? Jedná se o reklamního maskota pekárenské firmy Pillsbury Company. A proč Dolarový Bill píchá Mafeeho prstem do břicha? Na tuto otázku vám nejlépe odpoví ukázka jedné z reklam.

22:03 Boby Axelrod: "Ale tentokrát je na mojí půdě a pokud se pokusí poničit buffet v Harrow Clubu, tak ho shodím na prdel." Mike Wagner:"Jako Victor Maitland Axela Foleye."

Bobby s Wagsem ladí reakci na aktivity Mika Prince v Yonkers. Odkazují se na film Policajt v Beverly Hills a scénu, která se odehrála v údajném Harrow Club bufetu. Překvapivě nefandili sympatickému policajtovi, ale jeho protivníkovi. Více vám napoví, přímo scéna z filmu. Tak takhle chtějí s Princem zatočit :).

22:03 Bill Stern: "Lobuje za Stay-Pufta."

Vypadá to, že tradeři nemají do čeho píchnout. Neustále si dělají srandičky. Opět z Mafeeho. Kterého opět přirovnávají k figurce. Tentokrát se jedná o Marshmallow Mana z filmů Krotitelé duchů. Opět nabízím jednu ochutnávku. Musím říct, že Doughboy byl roztomilejší :).

22:03 Wendy Rhoades: "Až budeme ve stejném týmu, tak se postarám o to abyste byl rozjetý jak bubínek M60."

Wendy je s Taylor Mason na opakované schůzce s Dellem Lambertem šéfem společnosti Argyra. Tentokrát na něj vyrukovali významně tvrději. Když Dell naráží na Wendiny motivační metody, tak mu nastíní pozitivní budoucnost. Dell se bude točit jako bubínek kulometu M60, který nejenom americká armáda, používá od poloviny minulého století ve své výzbroji. Takže se bude točit... opravdu rychle.

22:03 Wendy Rhoades: "Příští týden ohlásíte, že se Argyra Petroleum chystá být první firmou ve Fortune 500, která se řídí standardy ESG."

Rozhovor pokračuje a Wendy klade na stůl podmínky (nebo rozkazy?). Co to je Fortune 500. Jedná se o žebříček časopisu Fortune, 500 největších amerických firem podle obratu. A co jsou standardy ESG? Tak to je teď velký hit. E = environmental (ekologický), S = social (sociální), G = governance (kultura, jakou jsou firmy řízeny). Se standardy ESG začal generální tajemník Spojených národů Kofi Annan v roce 2004. Nyní se do problematiky výrazně zapojuje i Evropská Unie.