Tahák pro sledování seriálu Billions (Miliardy)

Info 1. sezóna 5. sezóna
01 02 03 04 05 06 07

S05E05: Contract

POZOR: stránka může obsahovat spoilery.

2:26 Taylor Mason: "Winston je Tony Stewart v roce 2005."

Wendy Rhoades s Taylor Mason nahlas přemýšlí, zda si v týmu nechají Winstona nebo ho vyhodí. Taylor ho přirovná k Tony Stewartovi - automobilovému závodníkovi série NASCAR. Jehož sezona v roce 2005 byla skutečně jedna z nejlepších v jeho dlouhé kariéře. Tony je jediným závodníkem v historii, který vyhrál jak sérii NASCAR i IndyCar. Zůstane Winston v týmu nebo ne?

2:52 Wendy Rhoades: "Dave Mustaine si myslel, že se vrátí do Metallicy."

Je otázka, co si kytarista Dave Mustaine myslel v roce 1983, kdy byl vyhozen ze skupiny Metallica, kterou založil. Důvodem k jeho vyhazovu byl alkohol a drogy. V každém případě založil úspěšnou speed-trash metalovou kapelu Megadeth. V Metallice ho nahradil Kirk Hammett.

4:33 Chuck Rhoades: "Vy můžete zločinu zabránit dřív, než k němu dojde. Stačí říci "ne"." Leah Calder: "Tohle není Minority Report."

Chuck se snaží přesvědčit Leah Calder aby nepovolila Bobbymu Axelrodovi bankovní licenci. Leah Calder naráží na sci-fi film Minority Report Stevena Spielberga z roku 2002. Tom Cruise hraje hlavní postavu - policistu, který dokáže s výrazným přispěním techniky (všudypřítomnými kamerami) předvídat zločin a zatknout viníka, už jenom za to, že mohl v budoucnu zločin spáchat. Chuck se dostal do role Stevena Spielberga a snaží se Leah Calder prodat tuto (zatím) nadpřirozenou schopnost. :)

6:02 Orrin Bach: "Dali nám znamení, že by to mělo všechno jít tak hladce, jako čerstvě promazaná..."Wags: "Královna plesu?" Orrin Bach: "PBA dráha."

Wags, Bobby a Orrin jdou na schůzku s Leah Calder. Orrin ostatní uklidňuje, že je vše připravené. Když hodnotí jak je to připravené navrhuje Wags přirovnání ke Královně plesu. Což by mohla být narážka na kanadský film z roku 2015 Jeden průšvih za druhým, ve kterém se hlavní hrdince stane něco nepříjemného s vlasy, těsně před plesem. Ale nehledejte v tom nic pikantního, tentokrát byl Wags při zemi. :) Navíc Orrin uvede vše na pravou míru.

7:47 Michael "Wags" Wagner: "Tam to byl samej nahatej Harvey Keitel."

Wags naráží na film Abela Ferrary z roku 1992 Poručík. Ne náhodou se tento film v originále jmenoval Bad Lieutenant. Harvey Keitel v něm totiž hrál hlavní roli zkorumpovaného a násilnického policisty, který vyšetřuje vraždu jeptišky. ... a na plakátu k filmu je nahý...

29:38 Nic Tanner: "Myslel jsem, že kdybych potkal Milese Davise nebo Hanka Aarona."

Při osobním rozhovoru s Wendy Rhoades se Nic svěří se svou příhodou. Zmíní při tom dvě jména. Miles Davis je světoznámý jazzový trumpetista a Hanka Aaron přezdívaný "The Hammer" je bývalý americký basebalista.

29:54 Wendy Rhoades: "Kdybych se setkala s Megan Rapinoe nebo Murakamim."

Při osobním rozhovoru s Nic Tannerem si Wendy představí, jak by se chovala při setkání s dvěma poměrně rozdílnými lidmi. Megan Rapinoe je americká profesionální fotbalistka, která získal na olymiádě v Londýně v roce 2012 zlatou olympijskou medaily. Je to sympaťanda s blond patkou. Haruki Murakami je světoznámý japonský spisovatel, který napsal necelou třicítku knih jejichž děj se odehrává většinou v současnosti. Mezi mé nejoblíbenější patří Norské dřevo a 1Q84.

31:07 Winston: "Tohle je coup d´etat."

Winston hodnotí s Maffem hodnotí aktuální počínání Wendy Rhoades v Mason Capital. Winston použije tento pravděpodobně francouzský výraz. Je to skutečně francouzština a jedná se o státní převrat, který může být i násilný. Dal by se použít i výraz puč.

55:35 Neil Young: "old man look at my life im alot like you"

Závěrečná scéna epizody. Bob Axelrod s Wendy Rhoades přihlíží jak se Bobovu otci přivezl náklaďák zdemolované auto. Neil Young pomalu začíná zpívat svou píseň "Old Man". Střih nás zanese k lůžku Chuckova otce... a zpět k Bobbovu otci...