Tahák pro sledování seriálu Billions (Miliardy)

Info 1. sezóna 5. sezóna
01 02 03 04 05 06 07

S05E02: The Chris Rock Test

POZOR: stránka může obsahovat spoilery.

2:22 Chuck Rhoades: "Za svého ochránce Alana Aldu." Terapista: "To je dobrý výběr. Já mám Tonyho Siragusu."

Chuck je na terapii. Má si vybrat tři společníky: utěšitele, ochránce a moudrou osobu a bezpečné místo. Vybere si Alana Aldu. Herec, režisér a scenarista známý především ze seriálu M*A*S*H. Tony Siragusa je bývalý hráč amerického fotbalu, který hrál 12 sezon nejvyšší soutěž NFL. Mimochodem tato scéna má smutné propojení, protože herec Mark Blum, který v ní hraje terapistu, zemřel 25. března 2020 na komplikace spojené s nemocí Covid-19. Celá tato epizoda je věnována jeho památce.

11:48 Mike "Wags" Wagner:"Zjistí, že je lepší zůstat nohama na zemi, když se chce pouštět do půtek s Theogenem z Wall Street."

Všichni hosté víkendového setkání, pořádaného Mikem Princem, přihlíži přistání jeho letadla. Wags se slovně připravuje na nadcházející bitvu a dodává Bobbovi i sobě bojovnou a sebevědomou náladu. Bobbyho přirovná k Theogenesovi, což byl jeden z největších sportovců starověkého Řecka.

14:04 Bill Stearn: "Vím, že používáš 3 Sharp ratio strategii." Jeho kolega: "Je to 3,64 jen tak mimochodem. Ale jenom do šestimístných sum."

Bill nachytá svého kolegu při nepovoleném vedlejším obchodování. Nabídne mu, že když ho do toho zapojí, tak to nikomu neřekne. Co je to ale to Sharp ratio? Porovnává různé investiční strategie nejenom podle výnosu (v porovnání s bezpečnou investicí) ale i podle míry rizika, které tato investice podstoupí. Pokud je Sharpe ratio větší než jedna, dá se investice považovat za dobrou. 3,64 je číslo, za které se Billův kolega (na rozdíl od olejíčku v kapse) rozhodně nemusí stydět :).

18:03 Adam DeGiulio: "Doufal jsem, že s tvou pomocí bychom mohli zase posunout Overtonovo okno."

Adam DeGiulio přišel požádat o pomoc Chucka s jeho povýšením. Přitom se zmíní o tom, že jedna senátorka na něj má informaci o jeho prohřešku v mládí. Jeho spolupodílnictví na memorandu o možném mučení vězňů. Senátorkou je známá Chuckova otce - Marcia Vandenveerová. Chuck se tváří překvapeně a vidí to jako problém. DeGiulio navrhuje, že by mohli posunout Overtonovo okno. Co to je? Overtonovo okno je zjednodušeně přijatelné názory na různé věci pro voliče. Politik má dvě zásadní možnosti, jak se dostat do přízně voličů. Přivlastňovat si názory z Overtonova okna a nebo se Overtonovo okno snažit posunout (ovlivňováním veřejného mínění) tak, aby se v něj jeho názory ocitly. To se Chuckovi povedlo s přiznáním jeho sexuální úchylky.

27:29 Play speed chess against Grandmaster Hikaru Nakamura

Součástí Mikovi akce jsou i různé atrakce. Jednou z nich je i možnost zahrát si rychlé šachové partie s velmistrem. Tím je skutečný Hikaru Nakamura, americký šachový velmistr pocházejícím z Japonska. Aktuálně je na 22. místě na světě a na 4. v USA podle žebříčku ELO šachové asociace FIDE.

36:34 Ali Kashkhokh: "Jak vím, že tam není delta jako na Mississippi?" portfoliomanager:"Můžeme vám to ukázat, pokud chcete plain vanilla."

Alokátorka majetku Ontarisjkých pedagogů je na revizní výpravě v Axe Capital. Každého s kým se dá do řeči, provokuje ostrými otázkami, aby je dostala do diskonfortní zóny. Proč se portfolio manažer baví o vanilce? Plain vanilla je označení standardních dluhopisů a mnohem klidnějších dluhopisů, než jsou strukturované dluhopisy. Ali ale evidentně klidnou vanilku nechce, jde jí přeci o zhodnocení majetku pedagogů z Ontaria. :)