Tahák pro sledování seriálu Billions (Miliardy)

Info 1. sezóna 5. sezóna
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

S01E01: Pilot

POZOR: stránka může obsahovat spoilery.

1:38 "Úřad Státního návladního New York - Jižní okrsek."

Chuck Rhoades je Státním návladním pro New York - Jižní okrsek. Pojďme se mrknout na to, co obnáší jeho funkce. United States Attorney for the Southern District of New York. Státní návladní zastupuje vládu USA v trestních a občanských kauzách po celé zemi. Konkrétně Státní návladní z New Yorku - Jižní okrsek má de facto pravomoc nad všemi případy, které stíhá Generální prokurátor USA. To znamená, že je to opravdu velmi silná figura. Pro zajímavost tento úřad založil americký prezident George Washington v roce 1789.

12:03 Chuck Rhoades: "...ale Spyros ho v SEC může pořád dostat v civilním."

Ari Spyros je zaměstnancem Komise pro cenné papíry (The U.S. Securities and Exchange Commission "SEC") SEC je nezávislá instituce, která má na starosti navrhování a vymáhání federálních zákonů týkajících se cenných papírů, včetně jejich obchodování na burzách cenných papírů v USA. Je to velmi silná instituce, kromě jiného sleduje svými elektronickými systémy všechny transakce, které se uskuteční na amerických burzách a hledá případy porušování amerických zákonů. V tomto případě se jednalo o podezření ze zneužití interní informace, se kterým přišel Ari Spyros.

18:13 Wendy Rhoades: "Jste u NAVY SEALs."

Motivační koučka Wendy Rhoades přirovnala obchodníky Axe Capital k elitním jednotkám NAVY Seals. NAVY znamená námořnictvo. A SEALS znamená SEa, Air and Land TeamS. Při motivaci obchodníka použila Wendy metodu dvou hlasů. Mimochodem se jedná o super motivační scénu. Někdo takový by se nám ve firmě hodil :).

23:19 Dean Axelrod: "Tehdy ještě neexistoval Seattle, idiote."

Při domácí rozmluvě, zkouší Bobby své syny z amerických prezidentů. Při té příležitosti narazí na toto téma. Proč nemohl Andrew Jackson pocházet ze Seattlu? Důvod je jednoduchý. Sedmý americký prezident Andrew Jackson se narodil 15. března 1767 a zemřel 8. června 1845. Město Seattle bylo založeno v listopadu 1851. Malá zajímavost: Při vzniku se jmenovalo New York.

23:19 Gordon Axelrod: "Pojďme se bavit o Yankees."

Syn Bobbyho Gordon, se snaží odklonit hovor na téma, které mu je bližší. Kdo to jsou Yankees? Newyorský profesionální baseballový tým New York Yankees z Major League Baseball - východní divize American League. Klub byl založen v roce 1901. Ve své historii vyhrál 40x American League. Někdo je slávista někdo sparťan. U Bobbyho se fandí Yankees.

33:37 Orrin Bach: "Dobrá, Claude Dancere."

Moc pěkná scéna, která se odehrává v holičství a doprovází ji latino rytmy. Bryan přišel požádat o radu Orrina Bacha, právníka Bobbyho Axelroda. Při rozhovoru narazí na tuto postavu. Claude Dancer je smyšlená postava prokurátora z filmu Anatomie vraždy. Film byl natočen v roce 1959.