Tahák pro sledování seriálu Billions (Miliardy)

Info 1. sezóna 5. sezóna
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

S01E09: Where the Fuck is Donnie?

POZOR: stránka může obsahovat spoilery.

4:24 Sean: "Svatý Mikuláš sloužil ve čtvrtém století v Myře..."

Bobby Axelrod se setkal se Seanem. Sean chce přejmenovat budovu, která krátce nese jméno Bobbyho. Sean je slušně vychovaný člověk a proto začne trochu ze široka. Narazí i na to, že ten Mikuláš, kterého my všichni důvěrně známe (Protože má tenisky a je to soused.), sloužil ve čtvrtém století v Myře. A kde je ta Myra. Myra bylo město na území současného Turecka v místech, kde se teď nachází město Demre. Jižní pobřeží Turecka.

14:42 Chuck Rhoades: "Hezkej tah, kikaši."

Chuck přišel vynadat Bryanovi, že Adam DeGiulio ví o jejich informátorovi. Bryan přizná, že to DeGiuliovi řekl sám, aby mu převedl, jak jsou s vyšetřováním daleko. Chuck ho pochválí termínem z Go. Go je desková hra pro dva hráče. Pochází z Číny, ale nyní se hraje hlavně v Japonsku a Jižní Koreji. Hraje se na čtvercové desce s 19 x 19ti průsečíky. S černými a bílými kameny. Všechny kameny mají stejnou hodnotu. Kikaši je druh tahu. Jedná se o strategický tah, který může vést k útoku.

18:07 Chuck Rhoades: "Jak řekl Keynes: Když se změní fakta..."

Chuck s Loniem domlouvají, jak dostat soudce Wilcoxe. V minulosti Chuck Lonieho nepodpořil, ale situace se změnila. Jak řekl Keynes... Kdo byl Keynes? John Maynard Keynes byl anglický ekonom. Byl zakladatelem Keynesiánství, protipólu klasické ekonomie. Zjednodušeně se dá říct, že keynesiání jsou smířlivější ke státním zásahům do ekonomiky. Nejdůležitějším dílem je "Obecná teorie zaměstnanosti, úroku a peněz", kterou vydal v roce 1936.

21:29 Bryan Connerty: "A co dál? Frenologie?"

Terri McCueupozorňuje Bryana na řeč těla Chucka. Tvrdí, že jeho řeč těla neladí s tím, co říká. Bryan se ptá na frenologii. Co to je frenologie? Byl to obor, který zkoumal souvislosti mezi tvarem lebky a charakterovými rysy a duševními schopnostmi. Takže si vlastně Bryan, dělal z Terri legraci :).

48:33 Lara Axelrod: "Stříbrné dolary... Třicet."

Lara se přijela podívat na své políčko se zeleninou, které zásobovalo její restauraci. Vše je rozježděné kamionem. Na místě našli třicet stříbrných dolarů. Není Vám pojem "třicet stříbrných" povědomý? Najdeme ho v Bibli, v Matoušově evangeliu. Třicet stříbrných dostal Jidáš Iškariotský za zradu Ježíše Krista.