Tahák pro sledování seriálu Billions (Miliardy)

Info 1. sezóna 5. sezóna
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

S01E02: Naming Rights

POZOR: stránka může obsahovat spoilery.

3:22 Bobby Axelrod: "Kdo se drží při zemi víc než já?"

V rozhovoru se snaží provozní ředitel Axe Capital Mike "Wags" Wagner přibrzdit Bobbyho Axelroda od prezentace svého bohatství v médiích. Wags: Říkám, drž se víc při zemi. Bobby: Kdo se drží při zemi víc než já? / Střih a záběr na nastartovaný vrtulník Sikorsky S-76B. Americký víceúčelový vrtulník sloužící především k přepravě osob a nákladu. Zajímavost: V letech 2000 až 2015 se vrtulník Sikorsky S76C vyráběl ve firmě Aero Vodochody.

4:14 Kate Sacker: "Bryane, pověz mu o generálovi Tso."

Rozhovor Bryana Connertyho se svým nadřízeným Chuckem Rhoadesem při rychlém obědě, se dotkne tématu, zda nudle, které jedí jsou sečuanské nebo thajvanské dundah. Kate nadhodí, ať Bryan zmíní i souvislost s generálem Tso. Tso Tsung-t'ang žil v letech 1812 až 1885 za dynastie Čching. V letech 1862–1877 potlačil Dunganské povstání, což bylo národnostní a náboženské povstání na západě Číny.

27:33 Chuck Rhoades: "Moment. To je z Vás najednou Glenn Greenwald?"

Chuck Rhoades si počká na novináře Mike Dimonda. V rozhovoru zmíní jméno Glenn Greenwald, což je investigativní žurnalista a spisovatel, známý především díky tomu, že v roce 2013 zveřejnil v deníku The Guardian dokumenty bývalého pracovníka CIA, Edwarda Snowdena. Glenn a jeho tým získali za tuto činnost Pulitzerovu cenu.

33:48 Wendy Rhoades: "Určitě bys o tom mohl vydat Schottovy spisy."

Když jde Wendy Rhoades uklidnit, právě vyhozeného zaměstance, aby se nemstil Booby Axelrodovi, zmíní ve své řeči "Schottovy spisy". O co jde? Autorem těchto knih je Ben Schott. Jeho nejúspěšnějšího titulu Schott´s original Miscellany se prodalo přes 2 miliony výtisků. Jedná se o knihu, kterou by šlo přirovnat k našemu "Rozumu do kapsy". Její obsah má velmi široký záběr.

40:22 "Dominique all day... Wilkins..."

Terri McCue a její kolega zkoušeli najít něco na Stevena Birche. Terri potvrdila slova svého kolegy a řekla, že je to smeč na koš. Její kolega začne: Dominique all day. Wilkins. To je narážka na jednoho z nejlepších smečařů v historii NBA. Dominique Wilkins, hráč Atlanta Hawks, byl devětkrát zařazen do All Stars týmu. Ne všichni v místnosti se baví :).