Tahák pro sledování seriálu Billions (Miliardy)

Info 1. sezóna 5. sezóna
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

S01E04: Short Squeeze

POZOR: stránka může obsahovat spoilery.

10:13 "Metallica? No ty vole. Kdybys řekl, že mě ojede Jillian Barberie, nebyl bych nadšenější."

Boby Axelrod přijíždí k letadlu, které ho za chvíli odveze na koncert Metallicy do Qubecu. Vítá se s kámoši. Jeden z nich říká: "Metallica? No ty vole. Kdybys řekl, že mě ojede Jillian Barberie, nebyl bych nadšenější." To je český překlad. Anglická verze byla lehce ostřejší. Ale to není podstatné. Kdo je Jillian Barberie? Je to sympatická americká televizní reportérka, sportovkyně, herečka a rozhlasová osobnost, narozená v Kanadě. Proč na ní přišla řeč? No, sluší jí to. Co si budeme povídat. :)

19:48 Augusta - Augusta National Golf Clu

Termín Augusta zazní při rozdávání "svačinky" před koncertem. "Jeho životním cílem je zahrát si alespoň na jednom hřišti v každý zemi. A pak... - Augusta!" Ti z Vás, kteří sledují golf, tento pojem jistě znají. Pro ostatní Augusta National Golf Club je dějištěm turnaje Masters. Jedná se o jeden ze čtyř nejdůležitějších turnajů sezóny. Masters se na rozdíl od ostatních tří Major turnajů hraje vždy na stejném místě - v Augustě.

24:06 Quebec center - Centre Videotron

Koncert skupiny Metallica, ke kterému v první půlce této epizody všechno směřuje, se odehraje v Centre Videotron. Což je sportovní hala v Quebec City v provincii Quebec, Kanada. Do této haly se vejde na hokej něco přes 18 tisíc diváků a na koncert o něco víc: 20,396. Architektem je americká společnost Populous, mezi jejíž projekty patří například i nový stadion Tottenhamu Hotspur v Londýně.

35:34 Apartmán v Churchill Downs

Dialog Bobbyho Axelroda se svým zákazníkem. Tvůj děda vydělal na bourbonu majlant. Zavřel krám, když přišla prohibice? Jak myslíš, že ses dostal tam, kde teď jsi? Myslíš, žes získal apartmá v Churchill Downs jen díky svý oslnivý osobnosti? Churchill Downs nám Středoevropanům nic neříka. Ale v USA je to pojem. Jedná se o dostihové závodiště v Louisville ve státě Kentucky. Založeno bylo v roce 1875. Nejznámějších dostihem, který se zde koná je Kentucky Derby. Vždy první sobotu v květnu. Vypadá to tam opravdu pěkně. Mrkněte se na internety :).

37:34 Občan Kane

Když si Bobby Axelrod povídal s Elise, předskokankou Metallicy. Elise říká: "Zase to začíná být smutný. Nehraj na mě Charlese Fostera Kanea." Ano, jedná se o slavného Občana Kanea. Hlavní postavu stejnojmenného filmu Občan Kane z roku 1941 v režii Orsona Wellese. Bobby slibuje Elise, že se na tento film podívá. Mohlo by se mu to hodit. Film se zamýšlí nad tím, že peníze a moc nemusí nutně zaručit štěstí.