Tahák pro sledování seriálu Billions (Miliardy)

Info 1. sezóna 5. sezóna
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

S01E12: The Conversation

POZOR: stránka může obsahovat spoilery.

1:49 Soul Cycle

Epizoda začíná impozantně. Bobby Axelrod si počká na Wendy Rhoades před jejím fitkem a předá jí klíčky od úžasného Maseratti. Málo kdo z nás může říci, že by mu takto pěkně začal pracovní den. Někteří z nás, ale chodí do fitka. Wendy zrovna navštívila jednu pobočku sítě spinningových fitness center. Je to jednoduché. Lidé jezdí na pevně přimonzovaných kolech, trenéři jim dělají choreografii. Muzika, styl jízdy, zátěž. Sport a zábava. Síť má pobočky hlavně v USA, ale i v Kanadě a UK. Wendy zkrátka pracuje na své fyzičce.

3:27 Chambers Steet

V přibližně stejnou dobu, kdy Wendy odjíždí z fitka svým novým Maseratti, Lonnie Watley vystupuje z metra na stanici Chambers Street a už mu stačí jen pár kroků a je v budově Státního návladního New York - Jižní okrsek.

8:00 Lonnie Watley: "Teď něco o dovolený na Vanuatu, kam jste na začátku září odjel."

Při vyšetřování reakci policistů na Danzingovu střelbu ve své rezidenci, se Lonnie vyšetřovaného ptá na jeho dovolenou na Vanuatu. Proč ho to zajímá? Důvody mohou být dva. Dovolená na Vanuatu není nejlevnější způsob rekreace běžného policisty. Zajímavější je ale druhé spojení. Ostrovy Vanuatu jsou totiž jednou z dvanácti zemí, které nespolupracují s ostatními zeměmi při předávání informací o účtech klientů místních bank. To znamená, že pokud vám někdo pošle peníze na účet na Vanuatu, tak se to nikdo jiný nedozví.

8:12 Lonnie Watley: "Žádný strachy, rozjedu to jako Cameo v šestaosmdesátým."

Advokát policisty upozorní Lonnieho, že jím předložené důkazy nejsou nic moc. Lonnie na to reaguje posvém. Kdo to je Cameo a pro 1986? Jedná se o americkou funky kapelu založenou v roce 1970. A rok 1986 je důležitý, protože kapela měla velký úspěch s hitem World Up.

9:05 Bobby Axelrod: "Za posledních 15 let jsem překonal S&P o 38,7%."

Bobby se snaží přesvědčit další investory do svých fondů. Překonat něco o 38,7% je určitě dobré, ale co to je S&P? S&P je jeden z nejznámějších akciových indexů. Index je číslo, které měří výkonnost akciových trhů. Agentura Standard & Poor´s zveřejňuje větší množství indexů, ale nejznámější je S&P 500, což je index 500 největších firem obchodovaných na burzách v USA.

50:51 Chuck Rhoades: "Nech si tu hodinu občanky a kecy ala Ayn Randová."

V klíčové scéně celé série, Bobby obhajuje svoje činy, jako motor lidstva a staví je do příkrého rozporu s činností Chucka, který jenom číhá na formální chyby, které udělá. Chuck ho přeruší, zmínkou o Ayn Randové. Kdo to je? Ayn Randová je původem ruská spisovatelka a filozofka, která je tvůrkyní objektivismu - nového filozofického systému.

52:35 Chuck Rhoades: "Určitě z tebe bude prezident liberálního klubu Danburský věznice."

Chuck se snažil nastínit Bobbovu budoucnost pro sebe typickým způsobem. Sarkasmus se odkazuje na věznici Danbury ve státě Connecticut. Jedná se o věznici s nízkou ostrahou. Založena byla v roce 1940. I tímto vězením byl inspirován seriál "Orange Is the New black", který se zabývá problematikou soužití žen ve vězení.