Tahák pro sledování seriálu Billions (Miliardy)

Info 1. sezóna 5. sezóna
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

S01E06: The Deal

POZOR: stránka může obsahovat spoilery.

02:56 Bobby Axelrod: "Den po Pearl Harboru všichni věděli, že by mohlo dojít k japonské invazi."

Bobby ve stejný čas, kdy je vyšetřován Bill Stearn, vede ohnivou motivační řeč. Přirovnává situaci k napadaní americké vojenské základny Pearl Harbor za 2. světové války. 7. prosince 1941 japonské námořní síly napadly Pearl Harbor. Bylo poškozeno všech osm bitevních lodí USA, zničeno 188 letadel a 155 poškozeno. Zemřelo 2043 amerických vojáků. Den poté, 8. prosince vyhlásili Spojené státy válku Japonsku a tím se aktivně zapojili do 2. světové války. Pearl Harbor se nachází na ostrově Oahu. Ostrov je součástí Havajských ostrovů v Tichém oceánu.

12:23 Chuck Rhoades: "Skilling z Enronu dostal 14 let. Já ho trumfnu."

Bryan Connerty nechce, aby Bobby Axelrod odešel z aktuální kauzy s pokutou a rodinným fondem. Chuck Rhoades mu potvrzuje, že do toho chce jít opravdu natvrdo a že nebude chtít jít na dohodu. Zmiňuje, že bude chtít trumfnout kauzu Skilling z Enronu. Jeffrey Skilling je bývalý generální ředitel energetické společnosti Enron. V srpnu 2001 překvapivě odstoupil ze své funkce a prodal všechny své akcie. V prosinci 2001 vyhlásila společnost Enron bankrot. V roce 2006 byl Skilling odsouzen za podvody a zneužití interních informací na 24 let a 4 měsíce odnětí svobody. V roce 2013 mu byl trest snížen o 10 let. 20. února 2020 byl propuštěn na svobodu.

18:23 Terri McCue: "Recyklované papírové útěrky. Taco menu za dolar."

Chuckův vyšetřovací tým zkouší najít něco na Billa Stearnse. Když sčítají, co na něj mají, zjistí, že téměř nic. "Recyklované papírové útěrky. Taco menu za dolar." No, ale co to je to Taco menu? Je to levné menu z fast-foodového řetězce Taco Bell. Taco Bell poskytuje, podle svých stránek, chutné a levné jídlo, inspirované mexickou kuchyní.

22:24 Bill Stearn: "Jsem Keyser Söze, zkurvysyne."

Chuck Rhoades zatlačí na Billyho Stearna. Chce jeho ženě prozradit, že má Billy ještě jednu rodinu s o 10 let mladší ženou. Billy odešle své ženě přiznání ze svého mobilu a tvrdě řekne Chuckovi do očí: "Jsem Keyser Söze, zkurvysyne." Roger "Verbal" Kint je postava z filmu Obvyklí podezřelí, kterou hrál Kevin Spacey a dostal za ni Oscara. Jedná se o zdánlivě bezvýznamného podvodníčka, který přežije masakr na argentinské pašerácké lodi. Za všechno může Keyser Söze. Ale není to nakonec Kint?.... Ať tak nebo tak, pro vyšetřovatele nic jednoduchého :)

34:27 Wags: "Poslal jsem mu Chateau Latour 61 a zatáhnul účet jako laskavost od Bobbyho Axelroda."

Mike 'Wags' Wagner se snaží zprostředkovat Bobbymu schůzku s Lawrencem Boydem výraznou osobností, která by pomohla pozvednout Bobbymu jeho aktuálně pošramocený profil. Wags jako vždy dělá možné i nemožné. Chateau Latour 61 je vinná legenda. Jak z názvu vyplývá, jedná se o víno z úrody v roce 1961. Bordeux, Francie. Aktuální aukční cena se pohybuje mezi 2.600 až 5.800 librami. A proč je víno legendou? Rok 1961 byl v Bordeux poznamenán špatnou úrodou díky pozdním květnovým mrazům. Vinné hlavy tak koncentrovaly veškerou svou energii do přeživších hroznů a díky tomu vzniklo skvělé víno.