Tahák pro sledování seriálu Billions (Miliardy)

Info 1. sezóna 5. sezóna
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

S01E11: Magical Thinking

POZOR: stránka může obsahovat spoilery.

2:47 Bobby Axelrod: "Pro benchmark fond je deset dost. My nejsme benchmark fond."

Bobby diskutuje s Mafeem o obchodu s Bio Lance a přesvědčuje ho, že na tomto obchodu chce vydělat více než benchmarkový fond. Jak je dynamický benchmarkový fond záleží na jeho benchmarku, ale obecně se dá tento typ podílových fondů považovat, za konzervativnější. Především proto, že se v drtivé většině případů jedná o pasivně řízené fondy. Vlastně je může řídit počítač, stačí nakupovat do portfolií to co obsahu benchmark. Benchmarkem je obvykle index (nebo kombinace indexů). Z kontextu celého seriálu je jasné, že se bavíme o akciových fondech. Axe Capital, provádí intenzivně aktivní investiční strategii. Přichází s vlastními nápady, jdou mnohdy proti trhu a dokonce používají interní informace. Ta poslední věc je samozřejmě zakázaná :).

7:29 Roma: "Jsem stock picker a intuitivní trader. Pletu se snad?"

Wendy Rhoades si prohlíží svoje možné nové pracoviště. Při rozhovoru se šéfkou investiční společnosti ji majitelka Roma, lehce zatlačí to defenzivy, tím, že připomene, že Wendy je už u této společnosti investorkou. Když se Wendy, ptá, jak Roma poznala, že chce pracovat pro tuto společnost, reaguje citátem. Stock picking je aktivní investiční strategie, při které manažer fondu vybírá, nejlepší tipy např. z určitého sektoru. Věří, že vybírá firmu, která bude zvyšovat svůj podíl trhu, rychleji než konkurence. Intuitivní trader - při obchodování na burze je kromě tvrdých fundamentálních dat důležitá i intuice. Zkušenost s tím jak se trhy chovají. Intuice může mnohdy pomoct, ale není všemocná. Stejně jako v tomto případě. :)

8:09 Chuck Rhoades: "Kde tvůj táta dělal medicínu? V drsný části Highland Parku?"

Chuck přišel oznámit Adamu Giuliovi, že pro něj vydupal soudcovské místo. Adam je v současnosti podřízeným ministryně spravedlnosti. V přípravě rozhovoru se zmíní o Highland Parku. Kde to je? Myslím, že se jedná o svého času drsnou severovýchodní čtvrť Los Angeles, která byla koncem 20. století poznamenána vlnami násilí soupeřících gangů. Jedná se o historickou část LA v kopcovité části města s poměrně pestrou etnickou skladbou.

10:26 Adam Giulio: "Budu generál Bradley a tobě jako Pattonovi, doporučuju zdrženlivost."

Politický obchod se pomalu potvrzuje a Adam upozorňuje Chucka, že bude chtít, aby vše probíhalo transparentně. Generál Bradley a generál Patton si navzájem během 2. světové války šéfovali. Adam pravděpodobně narážel na situaci, kdy chtěl Patton zamést pod koberec zabití 72 italských zajatců, ale generál Bradley, chtěl celý incident vyšetřit.

17:04 Bobby Axelrod: "Je dost těžký odolat magickýmu myšlení, když tě všichni ostatní mají za kombinaci Warena Buffeta a boha."

Autorem definice "magické myšlení" je J. D. Woolley. Podle něj: "Magické myšlení se vztahuje k víře v osobní moc kontrolovat či způsobovat vnější události v reálném světě navzdory kulturně a racionálně přijímaným zákonům kauzality." Magickým myšlením pravděpodobně pochází z dětské části života v psychice dospělých. A kdo je Waren Buffet? Investiční guru, téměř "zbožštělá" osobnost na kapitálových trzích. Když on něco řekne, tak se to většinou stane. Už jen proto, že ho někteří investoři pozorně sledují a napodobují nebo opakují jeho investiční jednání.

26:38 Bobby Axelrod: "Kobe? Steph Curry, Jordan. Nedělej z mě Kobeho."

Wendy Rhoades s Bobbym mají motivační sezení, které se výrazně zintenzivní. Chvilku dokonce demolují zařízení firmy, když hází menší i větší předměty do koše o patro níž. Wendy přirovná Bobbyho ke Kobe Bryantovi, ale ten je s tímto hodnocení nespokojen. Raději by byl Steph Currym nebo Michaelem Jordanem. Proč? Těžko říct. Stephen Curry hraje na pozici rozehrávače v Golden State Warriors. Určitě je to užitečný člen týmu. Získal 3 x olympijské zlato v letech 2008, 2012 a 2016. Michael Jordan byl šestkrát šampionem NBA s Chicago Bulls a 2x olympijským vítězem. Asi bude větší legenda než Kobe. Ten byl mistrem NBA pětkrát a má také dvě olympijské medaile. No... těžko soudit. :)

ko